Otwartość w publicznych instytucjach kultury

Tytuł

Otwartość w publicznych instytucjach kultury

Temat

Otwarte zasoby
Domena publiczna

Opis

Zbiór tekstów poświęconych nowym modelom prawa autorskiego to wspólna publikacja Gdańsk 2016 i Creative Commons Polska adresowany bezpośrednio do instytucji kultury. Pierwszy w Polsce przewodnik po wolnych licencjach odpowiada na pytania: Jak zwiększać dostęp do kultury i wspierać twórczość z wykorzystaniem nowych technologii cyfrowych? Na czym polega filozofia otwartości? Jakie wyzwania stoją przed instytucjami kultury?

Eksperci Creative Commons Polska i Centrum Cyfrowego: Justyna Hofmokl, Alek Tarkowski, Kamil Śliwowski w publikacji opracowali zbiór dobrych praktyk, wyjaśnienia zagadnień związanych ze stosowaniem licencji Creative Commons i domeną publiczną oraz rekomendacje otwartości dla instytucji kultury sformułowane przez międzynarodowe Stowarzyszenie Communia działające na rzecz domeny publicznej.

Twórca

Justyna Hofmokl
Alek Tarkowski
Kamil Śliwowski

Źródło

[brak]

Wydawca

Instytut Kultury Miejskiej

Data

2012

Współtwórca

Koalicja Otwartej Edukacji

Prawa

CC BY-SA 3.0 PL

Relacja

[brak]

Format

[brak]

Język

pol

Typ

książka

Identyfikator

ISBN 978-83-936720-0-4

Zasięg

[brak]

Pliki do pobrania

Kolekcja

Etykiety

Sugestia cytowania

Justyna Hofmokl, Alek Tarkowski i Kamil Śliwowski, “Otwartość w publicznych instytucjach kultury,” Repozytorium Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku, Dostęp 10 sierpnia 2022, http://repozytorium.ikm.gda.pl/items/show/14.

Eksport metadanych

Wydawca

ul. Długi Targ 39/40, 80-830 Gdańsk
tel. (sekretariat): 58 760 72 16
fax: 58 760 72 15
e-mail: ikm@ikm.gda.pl